Gyvoji kosmetika
Arganų aliejus

Ekologiškas. Šalto spaudimo, nerafinuotas

Šalto spaudimo, nerafinuotas.

Ekologiškas.

Bot. Argania Spinosa

Kilmės šalis: Marokas

  Turi labai daug vitamino E. Pasižymi labai stipriomis antioksidacinėmis bei odą regeneruojančiomis savybėmis. Rekomenduotinas brandžios odos priežiūrai.

  Įdomu. Arganas – medžių gentis, paplitusi tik pietvakarių Maroke, Suso regiono lygumos pusdykumėje. Arganas vienintelis šios genties medis. Argano medis užauga iki 8-10 metrų aukščio ir auga iki 150-200 metų. Šio vertingo medžio miškų plotai per paskutinius šimtą metų sumažėjo per pusę. Vilties išsaugoti Argano miškus teikia tai, kad paskutiniu metu ypač išaugo labai vertingo Argano aliejaus produkcijos eksportas. Tai skatina miškų atsodinimo procesą.

  Ozkos_argano_medyje(paimta is lt.wikipedia.org)Ozkos_argano_medyje(paimta is lt.wikipedia.org)Nuo seno naudojamas berberų dėl savo maistinių, gydomųjų bei kosmetinių savybių. Argano vaisius jie sunaudoja 100 %: susmulkintas vaisiaus apvalkalas ir riešuto kevalas naudojamas pašarams. Iš sėklų išspaudžiamas aliejus, o likusios išspaudos naudojamos pašarui arba kurui keramikos pramonėje. Tipiškas Es Saviros(dar žinomas, kaip Mogador - senasis portugalų miesto pavadinimas) apylinkių vaizdas yra Argano medžių viršūnėse besiganančios ožkos.

  Vienas Argano medis vidutiniškai per metus išaugina apie 8 kg vaisių. Vaisiai krenta nuo medžių birželio–liepos mėnesiais, kai regione prasideda vasaros sausra.

  Argano aliejus yra laikomas delikatesu ir gurmanų vertinamas kaip rečiausias pasaulyje aliejus. Jo gamyba užsiima vietos moterų kooperatyvai ir pramonės fabrikai. Gaminant senuoju tradiciniu būdu, surinkti vaisiai džiovinami saulės atokaitoje, paskui mechaniniu būdu pašalinamas vaisiaus išorinis apvalkalas. Sėklos iš riešuto išimamos rankiniu būdu daužant jį akmenuku į akmenį. Paskui sėklos silpnai pakaitinamos taip suteikiant aliejui aromatą. Įpylus truputį vandens rankiniu presu spaudžiamas aliejus. Tokiu būdu išspaustas aliejus turi būti suvartotas per 3–6 mėnesius. Dabar naudojamas sausas spaudimas, nes jis leidžia aliejaus vartojimo laiką pailginti iki 1,5 metų. Tinkamai sandėliuojami nuvalyti riešutai savo maistinių savybių nepraranda 20 metų.

  Argano aliejus yra vienas brangiausių augalinės kilmės aliejų pasaulyje. Jis turi apie 80 % sočiųjų riebalų rūgščių. Aliejus naudojamas kosmetikos pramonėje, maistui ir gydymo procedūroms. Argano aliejus, dar vadinamas „Baltuoju Maroko auksu“, iki 2001-2002 metų buvo parduodamas kaip prabangos prekė. Už Maroko ribų jo beveik nebuvo galima nusipirkti. Dabar Argano aliejų Europos ir Š. Amerikos aukštuomenė naudoja maistui.

  Argano aliejuje yra daugiau nei 75 procentai nesočiųjų riebalų rūgščių, daug vitamino E bei augalinių sterolių, todėl jis:

- neįtikėtinai puikiai regeneruoja odą;

- nuostabiai tinka brandžios, sausos ir tonusą praradusios odos priežiūrai;

- stangrina ir suteikia elastingumo, tamprumo;

- gali padėti išvengti strijų neštumo metu ;

- neutralizuoja laisvuosius radikalus ir saugo odą nuo priešlaikinio senėjimo;

- “sočiai Smile pamaitina” odą ir padeda greičiau užgyti mažoms žaizdelėms todėl labai veiksmingas gydant odos įtrūkimus, nudegimus, vėjaraupius, aknę;

- veiksmingai stiprina ir saugo odą nuo išorinių dirgiklių (saulės, vėjo);

- stiprina lūžinėjančius nagus;

- blankiems plaukams suteikia spindesio;

- stiprina plaukų šaknis.

  Marokietės nuo seno naudoja šį aliejų ir gasulo molį savo odos ir plaukų grožiui puoselėti. Pasigaminkite ir jūs nuostabaus kūno šveiklio, kuris ne tik švariai nuprausia odą bei pašalina negyvas odos ląsteles, bet ir atstato, pamaitina bei saugo jūsų odą.

Gasulo molio – 100gr.

Argano aliejaus – 15 ml

Alyvuogių aliejaus – 30ml

Eterinio aliejaus (pasirinktinai)  – 23 lašai.

  Visus ingredientus kruopščiai išmaišykite. Naudojimas : ištepkite kūną gautu mišiniu (ne visu) ir pamasažuokite, kol atsiras šiek tiek putų ir nuprauskite vandeniu. Tokį pat mišinį galima naudoti ir veidui prausti.

  Pagamintą produktą laikyti atokiai nuo saulės  ir šilumos, sunaudoti per savaitę.

Klientų atsiliepimai:

Atsiliepimų apie šį produktą nėra
Prašome prisijungti norint parašyti atsiliepimą
Joomla Templates by Joomlashack